Mokre włosy latem? Najlepsze suszarki na każdą podróż
Lato inspiruje do większej aktywności fizycznej i częstszych podróży. Zachęca, by więcej czasu spędzać poza domem i oddawać się relaksującym chwilom na basenie lub na plaży. Jednak dla wielu osób letnie przyjemności mogą wiązać się z pewnym wyzwaniem – suszeniem włosów. By dobrze zadbać o włosy, warto mieć zawsze przy sobie poręczną suszarkę, z której zawsze można skorzystać.
2023-06-19, 07:59

Wakacje są z pewnością czasem wypoczynku, ale nie dla naszych włosów. To właśnie w upalne lato, które inspiruje nas do większej liczby aktywności i częstych podróży, dużo częściej niż zwykle szukamy przyjemnej ochłody, po której zostajemy z mokrą głową. Choć wilgotne włosy mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem na przyjemne obniżenie temperatury, pozostawienie ich w takim stanie nie jest dobrym pomysłem.

Zadbaj o włosy – wysusz je!

Jest kilka powodów, dla których warto wysuszyć włosy po kąpieli w morzu lub jeziorze, ale też wizycie na basenie czy nawet szybkim prysznicu. Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, a latem negatywnie oddziaływać może na nie szereg czynników. Zaczynając od soli morskiej czy chloru z wody basenowej, a kończąc na promieniach słonecznych. Te ostatnie bywają szczególnie zdradliwe - uszkodzenia słoneczne mogą prowadzić do przebarwień, przyspieszać siwienie włosów, ale też skutkować bardziej łamliwymi i suchymi pasmami oraz przerzedzaniem się włosów. Nie polecane jest również spanie z mokrymi włosami, które uszkadza mieszki włosowe i powoduje ich łamliwość.

Poświęcając chwilę na wysuszenie i pielęgnację włosów, możemy wielu tym skutkom zapobiec. Używanie odpowiednich produktów i narzędzi pozwala utrzymać lepszą kondycję włosów, sprzyjając między innymi równomiernej dystrybucji naturalnych olejków i składników odżywczych na całej długości włosa.

Nie sposób też oczywiście nie wspomnieć o większej wygodzie, którą odczuwamy po wysuszeniu włosów. Uczucie świeżości jest zdecydowanie przyjemniejsze niż dyskomfort, który odczuwamy, zostawiając wilgotne włosy. Suszenie włosów daje nam możliwość kontrolowania i formowania fryzury według własnych upodobań. Możemy łatwo dopasować ich objętość i styl do potrzeby chwili, by nie przeszkadzały w różnych aktywnościach czy wypoczynku.

Suszarka zawsze pod ręką

Producenci sprzętu doskonale rozpoznają dzisiaj potrzeby kobiet i coraz częściej w swoich ofertach mają też urządzenia dla osób bardziej mobilnych, aktywnych i częściej będących w podróżach. To właśnie przede wszystkim do nich kierowane są nowoczesne urządzenia cechujące się dużą wytrzymałością, niewielką wagą, często mniejszymi rozmiarami i praktycznymi funkcjami.

Przykładem modelu zaprojektowanego z myślą o wakacyjnych podróżach, codziennych wyjściach na basen czy siłownię, a także służbowych delegacjach, jest suszarka BaByliss Super Light 5910E. Inżynierowie połączyli w jednym urządzeniu wszystkie cechy wskazywane jako potrzebne przez użytkowniczki. W efekcie powstała suszarka, która wyróżnia się bardzo niską wagą i jest wyposażona w długi, 2,2-metrowy przewód zapewnia pełną swobodę ruchów podczas modelowania włosów. To szczególnie praktyczna cecha w sytuacjach, kiedy dostęp do źródła prądu może być ograniczony do niewielkiej liczby kontaktów. Wytrzymały i mocny silnik 2000 W skraca czas potrzebny na wysuszenie włosów, a trzy poziomy temperatury i dwa stopnie prędkości generowanego nadmuchu w połączeniu z wąskim koncentratorem zapewniają komfort i wystarczająco szerokie możliwości stylizacji.

Oczywiście obecny poziom rozwoju technologicznego pozwala nawet iść o krok dalej, czego symbolem są jeszcze mniejsze suszarki ze składaną rączką, których wymiary czynią z nich dyskretnego towarzysza w każdej podróży. W przypadku modelu 5344E producent BaByliss poszedł nawet o krok dalej i wyposażył urządzenie w konwerter podwójnego napięcia, 240V/125V, dzięki któremu z suszarki można skorzystać na całym świecie bez obaw o jej uszkodzenie.

Dobre praktyki dla włosów latem

Latem spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Piękna pogoda zachęca, by pozwolić również odetchnąć włosom, które w poprzednich miesiącach były często ukrywane pod chustami i czapkami. Warto jednak pamiętać o kilku dobrych praktykach, by letni relaks nie przyczynił się do osłabienia kondycji naszych włosów i nie miał negatywnych następstw. Ochrona przed promieniami słonecznymi, odpowiednie nawilżenie – także w formie dodatkowych zabiegów głębokiego odżywiania – a także suszenie włosów i używanie właściwych produktów do pielęgnacji stanowi prosty przepis na dobrą formę włosów nie tylko na początku, ale również pod koniec wakacji.

KONTAKT / AUTOR
Aleksandra Kopyt
798 503 004
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.