Celebruj pewność siebie – jak moda Y2K powraca i robi furorę
Przełom XX i XXI wieku zostawił po sobie liczne wspomnienia. Żyliśmy plotkami o pluskwie milenijnej, zagrywaliśmy się w „węża” na komórkach i w The Sims na komputerach, a na MTV słuchaliśmy Eminema, Destiny’s Child, Britney Spears czy Blink 182. To był również czas mody, której nie sposób pomylić z niczym innym. Dwie dekady później wraca ona z przytupem, wyznaczając najnowsze trendy w ubieraniu się i stylizowaniu włosów.
2023-04-27, 10:37

Britney Spears, Christina Aguilera, Paris Hilton, siostry Olsen czy Avril Lavigne – te nazwiska do dzisiaj budzą u wielu z nas żywe emocje. Nie może być inaczej, wszak mówimy o aktorkach i piosenkarkach, które miały bardzo wyrazisty styl, mocny wizerunek, brylowały na ściankach i podczas imprez na całym świecie. Na co dzień natomiast inspirowały miliony swoim wyglądem i sposobem bycia w teledyskach, filmach czy reklamach. Teraz te inspiracje powracają w wielkim stylu.

Moda Y2K

Czas przełomu wieków podkreślał odwagę i celebrował pewność siebie. W cenie była wrodzona ciekawość do eksperymentowania z modą, która przekładała się na wykorzystywanie w wyjściowych stylizacjach jaskrawych kolorów i bogatej gamy akcesoriów. Wywołująca wrażenie przesadnie nadętej elegancja ustępowała miejsca wzorom i kreacjom wyraźnie inspirowanym technologiami, czasami wręcz ocierającymi się o motywy kosmiczne czy science-fiction.

W zależności od potrzeb i obranego kierunku w ten styl równie skutecznie wpisywały się skrócone topy odsłaniające ciało, biodrówki, mini spódniczki, sukienki na ramiączkach, jak również legginsy, kombinezony, a także błyszczące płaszcze, koszulki z nadrukiem i bluzy z kapturem. Swoboda doboru i wyrażania siebie przekładała się na żywą paletę barw na każdej imprezie i zapewniała wystarczającą dowolność, by każdy mógł odnaleźć się w tej estetyce.

Modne ubrania stanowiły jednak tylko część stylizacji – uzupełniały je dobrze dobrane akcesoria oraz fryzury, które dzisiaj zyskują drugie życie i podbijają media społecznościowe światowych gwiazd i trendsetterów.

Jak możesz wykonać fryzury w stylu Y2K sama w domu?

Moda z przełomu wieków wróciła, a dodatkowo zyskała nowe życie za sprawą świeżych interpretacji, z których możemy czerpać. Niczym dwie dekady temu, dzisiaj wzrok równie skutecznie przyciągają wypielęgnowane włosy wystylizowane tak, by podkreślić ich połysk i gładkość. Proste cięcia, dobrze widoczna geometria fryzury, podobnie zresztą jak wysokie koki oraz kucyki, podkreślają eleganckie i schludne podejście do mody. Często urzekające kontrastem z niekonwencjonalnymi kolorami, które zaznaczają odwagę i silną osobowość – tak charakterystyczne u gwiazd popkultury przełomu wieków.

Dzisiaj takie efekty możemy uzyskiwać bez wsparcia fachowych stylistów, w zaciszu własnego domu. Wszystko za sprawą dostępnych narzędzi, dzięki którym każdy pomysł zrealizujemy szybko, łatwo i przyjemnie. Efektowne stylizacje wykonamy niezależnie od rodzaju włosów, dbając o ich wygląd, ale też odpowiednią pielęgnację. Korzystając z prostownicy parowej BaByliss ST496E, wyposażonej w praktyczne nasadki z grzebykiem, możemy zdecydować się na stylizację Y2K nawet wtedy, kiedy mamy bardzo gęste, kręcone włosy.

Odważne eksperymenty z fryzurami nie muszą przy tym narażać włosów. Możemy czuć się spokojne, jak w przypadku korzystania z prostownicy Babyliss ST493E, w której funkcja szybkiego nagrzewania zapewnia oszczędność czasu, ale ceramiczno-turmalinowe płytki nagrzewają się przy tym równomiernie, by zadbać o zdrową strukturę włosów. Do naszej dyspozycji są również zaawansowane modele, jak prostownica parowa BaByliss ST492E, w której podczas stylizowania uwalnia się kondycjonująca para efektownie wygładzająca i zapewniająca dodatkowe nawilżenie. 

Oczywiście styl Y2K to nie tylko proste i wygładzone włosy. Potężny zastrzyk nostalgii połączony z efektem, który onieśmieli każdą napotkaną osobę zagwarantują nam piękne syrenie fale na włosach. Dzisiaj stylizacja ta dostępna jest na wyciągnięcie ręki, kiedy korzystamy z takich narzędzi jak falownica BaByliss W2447E, która pozwala na profesjonalne, szybkie i proste stworzenie idealnego looku. Wykonana z wysokiej jakości komponentów i wyposażona w 3-stopniową regulację temperatury może zresztą służyć latami jako szybki sposób na wygodne układanie włosów na każdą okazję.

Styl, który ożywia wspomnienia i przykuwa uwagę

Trendy w mediach społecznościowych potwierdzają, że rok 2000 powrócił z impetem. Dzisiaj tamtą modę i styl czesania odkrywają na nowo młodzi internauci, przebijając się w kolejnych pokazach kreatywności w rolkach publikowanych na TikToku czy Instagramie. Ci nieco starsi z rozrzewnieniem z kolei wracają do stylizacji, które kiedyś wyznaczały ich codzienność i towarzyszyły im na co dzień w magazynach, teledyskach i na billboardach z wizerunkami gwiazd. Piękne wspomnienia ożywają dzisiaj w naszych domach, przed lustrami, kiedy szykujemy się do wyjścia w stylizacji inspirowanej modą Y2K. Teraz, z dostępnymi profesjonalnymi narzędziami, to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

KONTAKT / AUTOR
Aleksandra Kopyt
798 503 004
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.