Znajdź sposób na niegrzeczne włosy
Okres jesienno-zimowy stanowi wymagający czas dla kobiet, które chcą zadbać o wygląd. Pomagają im w tym narzędzia, które uproszczają stylizację i pozwalają na odpowiednią pielęgnację włosów.
2022-12-20, 15:50

Okres jesienno-zimowy stanowi szczególnie wymagający czas dla kobiet, które chcą jak najlepiej zadbać o swój wygląd o każdej porze roku. Panujące na zewnątrz warunki sprawiają, że włosy stają się wysuszone, napuszone i naelektryzowane. Jak pokazują badania, problemy z „niegrzecznymi” włosami powodują znaczne obniżenie samopoczucia i utratę pewności siebie.

Wygląd odgrywa istotną rolę w życiu milionów kobiet na całym świecie, stając się często źródłem złych emocji i negatywnej samooceny. Dla prawie połowy, bo aż 41% pytanych jest główną przyczyną braku pewności, a dla 19% źródłem odczuwanej na co dzień frustracji. Duża część tej oceny wynika ze stanu włosów, z których zadowolenie tylko sporadycznie odczuwa aż dwie trzecie pytanych. O wiele częściej są za to niestety powodem dodatkowych stresów i niepotrzebnych nerwów podczas walki z „niegrzecznymi” włosami przed lustrem.

Jesienią i zimą liczba problemów z fryzurą wzrasta, na co w głównej mierze wpływa niesprzyjająca aura na zewnątrz. Spadek temperatury i większa wilgotność powietrza powodują, że znacznie więcej czasu spędzamy na pielęgnacji, która jest potrzebna, by uporać się z puszeniem, przeciwdziałać łamliwości i utracie koloru czy też na próbach ujarzmienia elektryzujących się włosów i ich rozdwajających końcówek. Ankieta przeprowadzona w tym roku wśród Amerykanek przez The Benchmarking Company wskazuje, że z tego powodu kobiety nieustannie szukają nowych rozwiązań pozwalających im właściwie zaopiekować się włosami. Jakie mają w tym zakresie priorytety? 57% badanych najwyżej stawia ich zdrowie, a 49% właściwe nawilżenie i odżywienie. Na kolejnych miejscach na długiej liście celów znalazły się też: wyeliminowanie napuszenia, wzmocnienie włosów i nadanie im blasku, a także zwiększenie objętości i naprawa uszkodzonych włosów.

Uporanie się z „niegrzecznymi” i nieskłonnymi do współpracy włosami stanowi wyzwanie, które wymaga czasu, pracy i cierpliwości. Coraz więcej kobiet szuka wsparcia w nowoczesnych narzędziach, które pozwalają zadbać nie tylko o wygląd, ale też o zdrowie włosów. Do niedawna prostownica i suszarko-lokówka miały swój podstawowy i ściśle sprecyzowany zakres funkcjonalności i niespecjalnie pomagały w pielęgnacji włosów. Dzisiaj jest inaczej - producenci urządzeń do stylizacji wychodzą naprzeciw potrzebom klientek, oferując produkty pozwalające pielęgnować włosy i przeciwdziałać problemom, z którymi użytkowniczki muszą się na co dzień mierzyć.

W taki sposób zostały zaprojektowane urządzenia z kolekcji Hydro Fusion od Babyliss. Prostownica Hydro Fusion ST573E została wyposażona w funkcję jonizacji, co oznacza, że nie tylko prostuje pasma, ale też nadaje im blask oraz chroni je przed elektryzowaniem się. Zastosowana technologia plazmowa, wykorzystująca współdziałanie jonów ujemnych i dodatnich, zapewnia włosom odpowiednie nawilżenie i wygładzenie, a przy tym nadaje ciężkości, dzięki której dłużej zachowują nadany kształt. Jonizacja zapewnia też ochronę przed puszeniem, jeszcze bardziej zwiększając trwałość stylizacji.

W podobny sposób tradycyjne funkcjonalności i nowoczesne rozwiązania łączy suszarko-lokówka Hydro Fusion AS774E, która nie tylko pozwala wygodnie zadbać o włosy każdego dnia, ale też wykorzystuje plazmowy system jonizacji, by wyglądały zdrowiej, nie puszyły się, nie elektryzowały i były lśniące. Zastosowany w tej nowoczesnej linii narzędzi zaawansowany system jonowy równoważy wilgoć, a przy tym wpływa na uszczelnianie łuski włosa, co powoduje, że są bardziej zadbane i miękkie w dotyku. Producent wyposażył też lokówko-suszarkę w regulowaną temperaturę suszenia, by łatwiej było dopasować pracę urządzenia do włosów grubych i gęstych oraz tych cieńszych i nieco słabszych.

Kierunek innowacji technologicznych w sektorze beauty jest doskonale widoczny. Zdrowie i piękny wygląd idą dziś ze sobą w parze, a producenci starają się projektować i oferować urządzenia, które w równym stopniu uproszczą stylizację, jak i pozwolą na odpowiednią pielęgnację włosów. W ten sposób, wychodząc naprzeciw potrzebom klientek, dają im do rąk dodatkowe sposoby na walkę z jesienno-zimową chandrą. 

KONTAKT / AUTOR
Aleksandra Kopyt
798 503 004
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.